  • Mfr # 3MVS0938R.010AH
  • Zoro # G1325297
3
End Grind
Corner Radius
Shank Type
Straight
Length of Cut
9/64 in
Milling Diameter
3/32 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
3MVS0938R.010AH
Dimensions
Length of Cut
9/64 in
Milling Diameter
3/32 in
Corner Radius
0.01 in
Overall Length
1-1/2 in
Diameter
0.0938 in
Shank Dia.
1/8 in
Flute Length
0.1406 in