  • Mfr # 156M0120N12A
  • Zoro # G1357670
/ea
Key Features
Number of Flutes
2
End Mill Style
Ball
Shank Type
Straight
Material
Carbide
Helix Angle
20°
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
156M0120N12A
Country of Origin
United States
Dimensions
Milling Diameter
1.2 mm
Neck Length
0.4724 in
Length of Cut
1.1 mm
Overall Length
63 mm
Shank Dia.
4 mm