  • Mfr # 158M06N20-1.5RA
  • Zoro # G1332802
Length of Cut
9 mm
End Grind
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
158M06N20-1.5RA
Length of Cut
9 mm
Flute Length
0.3543 in
Shank Dia.
6 mm
Corner Radius
1.5 mm
Neck Length
0.7874 in
Neck Dia.
0.228 in
Milling Diameter
6 mm
Diameter
0.2362 in
Overall Length
75 mm