  • Mfr # 16918750R.050C
  • Zoro # G1168497
/ea
Key Features
End Mill Style
Corner Radius
Number of Flutes
3
Overall Length
2 in
Shank Dia.
0.1875 in
Finish - Machining
TiCN
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
16918750R.050C
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
2 in
Shank Dia.
0.1875 in
Corner Radius
0.05 in
Diameter
0.1875 in
Flute Length
0.375 in