  • Mfr # 305M0014
  • Zoro # G1193259
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
1.7 mm
Overall Length
38 mm
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
305M0014
Drill Bit Size
0.14 mm
Shank Dia.
3 mm
Flute Length
1.7 mm
Overall Length
38 mm
Details
Number of Flutes
2
Drill Bit Point Angle
135 Degrees
Drill Bit Material
Carbide
Drill Bit Finish
Uncoated
Decimal Equivalent
0.0055 in