  • Mfr # 305M0105AM
  • Zoro # G1202611
Shank Dia.
3 mm
Primary Material Application
Steel; Stainless steel; Cast iron; Non-Ferrous; Super-alloys and titanium; Hard material
Tool Construction
Solid
Drill Bit Finish
ALtima Micro
Flute Length
10.16 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
305M0105AM
Shank Dia.
3 mm
Drill Bit Size
1.05 mm
Flute Length
10.16 mm
Overall Length
38 mm