  • Mfr # 2XDSS4331A
  • Zoro # G1315591
Key Features
Primary Material Application
Steel; Stainless steel; Cast iron; Super-alloys and titanium; Hard material
Shank Diameter
12 mm
Included Angle (SIG)
140°-142°
Shank Type
Straight
Material Application
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2XDSS4331A
Shank Diameter
12 mm
Flute Length
51 mm
Overall Length
101 mm
Diameter
0.4331 in
Drill Bit Size
11 mm