  • Mfr # 2XDSS3071A
  • Zoro # G1356410
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Drill Bit Size
7.8 mm
Shank Diameter
8 mm
Material Application
Steel, Stainless steel, Cast iron, Super-alloys and titanium, Hard material
Finish - Machining
ALtima
Included Angle
140°-142°
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2XDSS3071A
Drill Bit Size
7.8 mm
Shank Diameter
8 mm
Diameter
0.3071 in
Flute Length
38 mm
Overall Length
82 mm