  • Mfr # 2XDSS3819A
  • Zoro # G1358291
Overall Length
89 mm
Drill Bit Size
9.7 mm
Flute Length
43 mm
Shank Diameter
10 mm
Number of Flutes
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
2XDSS3819A
Overall Length
89 mm
Drill Bit Size
9.7 mm
Flute Length
43 mm
Shank Diameter
10 mm
Details
Number of Flutes
2
Material - Machining
Carbide
Finish - Machining
ALtima Coating
Series
Twister XD
Included Angle
140 to 142 Degrees
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.3819 in