  • Mfr # 2XDCE4331A
  • Zoro # G1187117
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.4331 in
Shank Dia.
12 mm
Drill Bit Point Angle
140 to 142 Degrees
Flute Length
160 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
2XDCE4331A
Country of Origin
United States
Dimensions
Drill Bit Size
11.00 mm
Shank Dia.
12 mm
Flute Length
160 mm
Overall Length
210 mm
Details
Shank Type
Straight
Decimal Equivalent
0.4331 in