  • Mfr # 278625312B
  • Zoro # G1310332
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
End Mill Style
Corner Radius
End Grind
Corner Radius
Number of Flutes
5
Length of Cut
2-1/4 in
Helix Angle
40°
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
278625312B
Country of Origin
United States
Dimensions
Length of Cut
2-1/4 in
Milling Diameter
5/8 in
0.25 in
Flute Length
2.125 in
Shank Dia.
5/8 in
Diameter
0.625 in
Overall Length
4 in