  • Zoro # G505962008
/ea
Key Features
Bowl Material
Metal
Max. Incoming Pressure - Air Treatment
200 psi
Filter Rating
5 micron
Connection Size - Air Treatment
10 mm Fitting for Tubing
Drain Type
Internal Automatic
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BFD10-M10
Zoro #
G505962008
UPC #
Country of Origin
United States
Dimensions
10 mm Fitting for Tubing
Details
Bowl Material
Metal
200 psi