  • Mfr # P28-14M-40-SK
  • Zoro # G815716476
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Application
Pitch Dia. - Timing Belt Pulleys
4.912 in
Width - Timing Belts
40 mm
Construction
Solid With Flanges
Max. Bore (In.)
2.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P28-14M-40-SK
Country of Origin
China
Dimensions
4.912 in
Width - Timing Belts
40 mm
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
4.807 in
Details
Application
Construction
Solid With Flanges
Max. Bore (In.)
2.5 in