  • Mfr # P40-14M-85-SF
  • Zoro # G115716756
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Pitch Dia. - Timing Belt Pulleys
7.018 in
Bore Type
QD Bushed
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
6.909 in
Construction
Solid With Flanges
Width - Timing Belts
85 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P40-14M-85-SF
Country of Origin
China
Dimensions
7.018 in
6.909 in
Width - Timing Belts
85 mm
Details
Bore Type
QD Bushed
Construction
Solid With Flanges
Application
Max. Bore (In.)
2.875 in