  • Mfr # P56-8M-30-SDS
  • Zoro # G515712006
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
5.559 in
Bore Type
QD Bushed
Width - Timing Belts
30 mm
Pitch Dia. - Timing Belt Pulleys
5.614 in
Max. Bore (In.)
1.9375 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
P56-8M-30-SDS
Country of Origin
China
Dimensions
5.559 in
Width - Timing Belts
30 mm
5.614 in
Details
Bore Type
QD Bushed
Max. Bore (In.)
1.9375 in