  • Zoro # G415717910
/ea
Key Features
Setscrew
3/8-16 x 5/8 in
Width - Timing Belts
3/4 in
Application
Outside Dia. - Timing Belt Pulleys
1.76 in
Max. Bore (In.)
0.8215 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
P15L075-PB
Zoro #
G415717910
UPC #
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
3/4 in
1.76 in
Pitch Dia. - Timing Belt Pulleys
1.79 in
Width
1.5 in
Details
Setscrew
3/8-16 x 5/8 in
Application
Max. Bore (In.)
0.8215 in