  • Mfr # 3/5V1130-3020
  • Zoro # G215712849
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Grooves
3
Pulley Outside Dia.
11.3 in
Pulley Bore Type
TB Bushed
Pulley Material
Cast Iron
Outside Dia. (In.)
11.3 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
3/5V1130-3020
Country of Origin
China
Dimensions
Pulley Outside Dia.
11.3 in
Outside Dia. (In.)
11.3 in
Width (mm)
2.375 in