  • Mfr # 31219OIAB
  • Zoro # G1888508
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Length
9 in
Housing Finish
Oil Rubbed Bronze / Antique Brass
Lamp Type
E26 Medium
Voltage
120 V
Number of Lights
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
31219OIAB
Country of Origin
China
Dimensions
Height
12.25 in
Length
9 in
Width
9 in
Cord Length
120 in
Maximum Hanging Length
50.75 in
Canopy Length
5 in
Canopy Width
5 in
Minimum Hanging Length
14.75 in
Canopy Height
0.75 in
Details
Housing Finish
Lamp Type
E26 Medium
Voltage
120 V
Number of Lights
2
Light Type
Incandescent
Collection Name
Caspian
Item
Multi-Light Pendant
Lamp Included
No
Dimmable
Yes
Lamp Watts
60 W
Material
Steel
Watts
120 W