  • Mfr # 12121BKAB
  • Zoro # G1878820
/ea
Key Features
Length
Black / Antique Brass
Housing Finish
Black / Antique Brass
Lamp Type
E26 Medium
Voltage
120 V
Number of Lights
1
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
12121BKAB
Dimensions
Height
5
Length
Width
Steel, Aluminum
Size
Overall Width
43.5
Overall Length
3.25
Thickness
Inside Diameter
124.5
Overall Height
5
Maximum Height
124.5
Wire Length
120
Minimum Height
4.75
Cord Length
120 in
Maximum Hanging Length
124.5 in
Canopy Length
5 in
Minimum Hanging Length
4.75 in
Canopy Width
5 in
Canopy Height
0.75 in
Details
Housing Finish
Lamp Type
E26 Medium
Voltage
120 V
Number of Lights
1
Light Type
Incandescent
Collection Name
Early Electric
Item
Single Pendant
Dimmable
Yes
Lamp Included
No
For Use With
0.88
Watts
60 W
Material
Steel, Aluminum
Lamp Watts
60 W