  • Mfr # 12076FTSN
  • Zoro # G1887546
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Lamp Type
E26 Medium
Fixture Wattage
540 W
Glass Color
Frosted
Length
26 in
Material
Steel, Glass
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
12076FTSN
Country of Origin
China
Dimensions
Length
26 in
Width
26 in
Height
25 in
Chain Length
72 in
Cord Length
180 in
Maximum Hanging Length
100 in
Canopy Width
5 in
Minimum Hanging Length
28 in
Canopy Height
1 in
Canopy Length
5 in
Details
Item
Chandelier
Housing Finish
Satin Nickel
Lamp Type
E26 Medium
Fixture Wattage
540 W
Glass Color
Frosted
Material
Steel, Glass
Voltage
120 V
Dimmable
Yes
Collection
Vital
Lamp Watts
60 W