  • Mfr # 24754FTBK
  • Zoro # G1890678
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Length
Black
Housing Finish
Black
Lamp Type
PCB Integrated
Voltage
120 V
Number of Lights
2
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
24754FTBK
Country of Origin
China
Dimensions
Height
24
Length
Width
Aluminum, Acrylic, Steel
Overall Length
4.75
Size
Overall Height
0.5
Thickness
120
Wire Length
10
Backplate Height
4.75
Back Plate Height
4.75 in
Back Plate Width
6 in
Details
Item
Bath Vanity
Housing Finish
Lamp Type
PCB Integrated
Voltage
120 V
Number of Lights
2
Light Type
LED
Collection Name
Visor
Color Temp.
3000 K
Collection
Visor
Features
0.5" Extension
For Use With
4.4
Lamp Watts
25 W
Lamp Included
Yes
Housing Material
Aluminum, Acrylic, Steel
Dimmable
Yes
Maximum Wattage Per Bulb
25
Shade Finish
Frosted
Number of Bulbs
Bulb Type
PCB Integrated LED
Lumens
1125
Watts
25 W