  • Mfr # 12084FTOI
  • Zoro # G1898131
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
31.5
Length
Oil Rubbed Bronze
Width
Steel, Glass
Housing Finish
Oil Rubbed Bronze
Lamp Type
E26 Medium
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
12084FTOI
Country of Origin
China
Dimensions
Height
31.5
Length
Width
Steel, Glass
Overall Length
9.5
Size
Overall Height
6.5
Thickness
120
Wire Length
10
Backplate Height
4.25
Back Plate Height
4.25 in
Back Plate Width
7 in
Details
Item
Bath Vanity
Housing Finish
Lamp Type
E26 Medium
Voltage
120 V
Number of Lights
4
Light Type
Incandescent
Collection Name
Vital
Shade Material
Glass
Lamp Watts
60 W
Lamp Included
No
Collection
Vital
Housing Material
Features
6.5" Extension
Dimmable
Yes
For Use With
7
Bulb Type
E26 Medium Incandescent
Number of Bulbs
4
Maximum Wattage Per Bulb
60
ADA Compliant
No
Shade Finish
Frosted
Glass Color
Frosted
Watts
240 W