  • Mfr # MYMB11-50NAT-C
  • Zoro # G606135578
Key Features
Cable Tie Style
Standard
Nominal Length
11 in
Width
4-3/4 in
Nominal Max. Bundle Dia.
3 in
Material
Nylon 6/6
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
MYMB11-50NAT-C
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Nominal Length
11 in
Width
4-3/4 in
Nominal Max. Bundle Dia.
3 in
Details
Item
Cable Tie
Cable Tie Style
Standard
Color
Natural
Material
Nylon 6/6
Tensile Strength
50 lb
Description
11" 50 Lbs Cable Ties, 100Pk