  • Mfr # AG40-GP-CL-M-H3PFNG
  • Zoro # G610042398
Size
M
Color
Black
ATPV Rating
40 cal/sq cm
Garment Material Trade Name
Pyrad
Standards
NFPA
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
AG40-GP-CL-M-H3PFNG
Size
M
Minimum Chest Size
40 in
Maximum Chest Size
42 in
Maximum Waist Size
36
Minimum Waist Size
34 in