  • Mfr # AG40GP-M-H3PFNG
  • Zoro # G912470219
40 cal/sq cm
Included Hood Type
Lift Front with Fan
Includes Gloves
No
Headwear Included
Lift-Front Hood
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AG40GP-M-H3PFNG
Size
3XL
Tag Size
34 - 36 x 32
Maximum Chest Size
42 in
Maximum Waist Size
36 in
Minimum Chest Size
40 in
Minimum Waist Size
34 in