  • Zoro # G811100101
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
V-Belt Type
Deep Wedge;Banded;Cogged
V-Belt Section
3VX
Outside Length
100 in
Number of Ribs
7
Top Width
0.38 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
7/3VX1000
Zoro #
G811100101
UPC #
Country of Origin
Korea, Republic of
Dimensions
Outside Length
100 in
Top Width
0.38 in
Thickness
0.31 in