  • Mfr # 100T5/1100DL
  • Zoro # G411081121
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
220
Width - Timing Belts
100 mm
V-Belt Section
T5
Pitch
5 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt;Dual-Sided
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
100T5/1100DL
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
100 mm
Outside Length
1100 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
220
V-Belt Section
T5
Pitch
5 mm