  • Mfr # 14T10/1350DL
  • Zoro # G911070595
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
135
Width - Timing Belts
14 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt;Dual-Sided
Pitch
10 mm
V-Belt Section
T10
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
14T10/1350DL
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
14 mm
Outside Length
1350 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
135
Banded Belt
Pitch
10 mm