  • Mfr # 14T10/1880DL
  • Zoro # G011070389
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
188
Width - Timing Belts
14 mm
Core Cord
Zinked Steel
Pitch
10 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt;Dual-Sided
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
14T10/1880DL
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
14 mm
Outside Length
1880 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
188
Core Cord
Zinked Steel
Pitch
10 mm