  • Mfr # 25T10/1880DL
  • Zoro # G711080497
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
188
Width - Timing Belts
25 mm
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm
V-Belt Section
T10
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
25T10/1880DL
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
25 mm
Outside Length
1880 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
188
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm