  • Zoro # G711071815
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
180
Width - Timing Belts
110 mm
Standards
ISO 17396
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
110T5/900
Zoro #
G711071815
UPC #
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
110 mm
Outside Length
900 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
180
Standards
ISO 17396
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
5 mm