  • Mfr # 12AT10/1400
  • Zoro # G311081368
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
140
Width - Timing Belts
12 mm
Pitch
10 mm
Temp. Range
-25 C to 80 C
Material
Thermoset Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
12AT10/1400
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
12 mm
Outside Length
1400 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
140
Pitch
10 mm