  • Mfr # 200AT10/1210
  • Zoro # G511070599
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
121
Width - Timing Belts
200 mm
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
Standards
ISO 17396
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
200AT10/1210
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
200 mm
Outside Length
1210 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
121
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
Standards
ISO 17396
V-Belt Section
AT10
Material
Thermoset Polyurethane
Pitch
10 mm