  • Mfr # 200T10/1440
  • Zoro # G711071822
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
144
Width - Timing Belts
200 mm
Pitch
10 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Core Cord
Zinked Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
200T10/1440
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
200 mm
Outside Length
1440 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
144
Pitch
10 mm