  • Mfr # 20AT10/1080
  • Zoro # G211080027
/ea
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
108
Width - Timing Belts
20 mm
Pitch
10 mm
Outside Length
1080 mm
Standards
ISO 17396
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
20AT10/1080
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
20 mm
Outside Length
1080 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
108
Pitch
10 mm