  • Mfr # 30AT10/1150
  • Zoro # G611070086
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
115
Width - Timing Belts
30 mm
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
V-Belt Section
AT10
For Use With
General Industry
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
30AT10/1150
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
30 mm
Outside Length
1150 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
115
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
V-Belt Section
AT10
For Use With
General Industry
Pitch
10 mm