  • Mfr # 32AT10/1280
  • Zoro # G211072602
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
128
Width - Timing Belts
32 mm
Outside Length
1280 mm
Core Cord
Zinked Steel
Material
Thermoset Polyurethane
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
32AT10/1280
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
32 mm
Outside Length
1280 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
128
Core Cord
Zinked Steel
Material
Thermoset Polyurethane
V-Belt Section
AT10
Standards
ISO 17396
Temp. Range
-25 C to 80 C
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
For Use With
General Industry
Pitch
10 mm