  • Mfr # 40AT10/1200
  • Zoro # G511093802
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
120
Width - Timing Belts
40 mm
Core Cord
Zinked Steel
Outside Length
1200 mm
Pitch
10 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
40AT10/1200
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
40 mm
Outside Length
1200 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
120
Core Cord
Zinked Steel
Pitch
10 mm