  • Mfr # 50AT10/1280
  • Zoro # G311095952
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
128
Width - Timing Belts
50 mm
Standards
ISO 17396
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
50AT10/1280
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1280 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
128
Standards
ISO 17396
For Use With
General Industry
Temp. Range
-25 C to 80 C
V-Belt Section
AT10
Pitch
10 mm