  • Mfr # 50AT10/1720
  • Zoro # G811096152
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
172
Width - Timing Belts
50 mm
For Use With
General Industry
V-Belt Section
AT10
Outside Length
1720 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50AT10/1720
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1720 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
172
For Use With
General Industry
V-Belt Section
AT10
Pitch
10 mm