  • Mfr # 50AT10/1940
  • Zoro # G211081093
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
194
Width - Timing Belts
50 mm
V-Belt Section
AT10
Material
Thermoset Polyurethane
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50AT10/1940
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
50 mm
Outside Length
1940 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
194
V-Belt Section
AT10
Material
Thermoset Polyurethane
Banded Belt
Megapower;Timing Belt
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm