  • Mfr # 67AT10/1080
  • Zoro # G011083723
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
108
Width - Timing Belts
67 mm
Material
Thermoset Polyurethane
Core Cord
Zinked Steel
Outside Length
1080 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
67AT10/1080
Country of Origin
Italy
Dimensions
Width - Timing Belts
67 mm
Outside Length
1080 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
108
Material
Thermoset Polyurethane
Core Cord
Zinked Steel
Standards
ISO 17396
Pitch
10 mm