  • Mfr # 2100-14MG-125
  • Zoro # G611071298
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
150
Width - Timing Belts
125 mm
V-Belt Section
14MG
Outside Length
2100 mm
Temp. Range
-25 C to 85 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
2100-14MG-125
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
125 mm
Outside Length
2100 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
150
V-Belt Section
14MG
Temp. Range
-25 C to 85 C
Pitch
14 mm