  • Mfr # 1568-14MG-38
  • Zoro # G711069348
112
Width - Timing Belts
38 mm
Material
Hi-Performance Chloroprene
For Use With
General Industry;Conveyors;Industrial Equipment;Machine and Hand Power Tools
Banded Belt
Synchronous Belt
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1568-14MG-38
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
38 mm
Outside Length
1568 mm
112
Material
Hi-Performance Chloroprene
For Use With
Banded Belt
Synchronous Belt
Pitch
14 mm