  • Mfr # 3920-14MS-115
  • Zoro # G911092184
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
280
Width - Timing Belts
115 mm
Material
Fiber Loaded Nitrile
V-Belt Section
14MS
Pitch
14 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
3920-14MS-115
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
115 mm
Outside Length
3920 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
280
Material
Fiber Loaded Nitrile
V-Belt Section
14MS
Pitch
14 mm