  • Mfr # 1400-14MS-55
  • Zoro # G711086697
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
100
Width - Timing Belts
55 mm
Banded Belt
14MS
Pitch
14 mm
Temp. Range
to
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
1400-14MS-55
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
55 mm
Outside Length
1400 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
100
Banded Belt
14MS
Pitch
14 mm