  • Mfr # 1610-14MS-60
  • Zoro # G911086787
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
115
Width - Timing Belts
60 mm
Pitch
14 mm
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
Temp. Range
to
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
1610-14MS-60
Country of Origin
China
Dimensions
Width - Timing Belts
60 mm
Outside Length
1610 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
115
Pitch
14 mm