  • Mfr # 1400-14MS-85
  • Zoro # G311086776
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
100
Width - Timing Belts
85 mm
Temp. Range
to
V-Belt Section
14MS
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
1400-14MS-85
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
85 mm
Outside Length
1400 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
100
Temp. Range
to
V-Belt Section
14MS
Standards
ARPM IP-27;ISO 13050
Pitch
14 mm