  • Mfr # 3500-14M-175
  • Zoro # G511079134
Key Features
Number of Teeth - Timing Belts
250
Width - Timing Belts
175 mm
Outside Length
3500 mm
Pitch
14 mm
For Use With
General Industry
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
3500-14M-175
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
175 mm
Outside Length
3500 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
250
Pitch
14 mm