  • Mfr # 4578-14M-342
  • Zoro # G411085891
Width - Timing Belts
342 mm
V-Belt Section
14M
Core Cord
Zinked Steel
Temp. Range
-25 C to 80 C
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
4578-14M-342
Country of Origin
Spain
Dimensions
Width - Timing Belts
342 mm
Outside Length
4578 mm
Details
Number of Teeth - Timing Belts
327
V-Belt Section
14M
Core Cord
Zinked Steel
Temp. Range
-25 C to 80 C
Pitch
14 mm